Jak Škoda Fabia přišla ke svému jménu?

Každý automobil má svůj vlastní název, který mu dodává identitu a charakter. Škoda Fabia, kompaktní hatchback od české automobilky Škoda Auto, získala svůj název s ohledem na eleganci, šarm a tradice značky. V tomto článku se podíváme na původ názvu Škoda Fabia a jak odráží její vlastnosti a hodnoty.

Historie názvu Fabia:

Název Fabia byl poprvé použit pro model představený Škodou v roce 1999. Jeho původ sahá až do starého latinského jazyka. Název Fabia je odvozen od slova "fabulus", což znamená "pohádka" nebo "báseň". Tento název byl zvolen s cílem vyjádřit krásu, eleganci a půvab vozu.

Symbolika a hodnoty:

Název Fabia odráží hodnoty, které jsou součástí DNA značky Škoda. Fabia je spojována s elegancí, šarmem a nadčasovým designem. Jako pohádka nebo báseň, Fabia přináší do světa automobilů něco magického a nezapomenutelného. Tento název vytváří spojení mezi vozem a emocemi, které přináší jeho majitelům.

Kontinuita a evoluce:

Název Fabia se stal součástí modelové řady Škoda a postupně se vyvíjel společně s dalšími generacemi vozu. Od původní Fabie z roku 1999 až po současnou třetí generaci, název Fabia zůstává symbolem kvality, spolehlivosti a inovace, kterou značka Škoda přináší.

U nás si můžete vybrat tu svojí, skladem jich máme přes 30 nových i ojetých v perfektním stavu.

Tým Direct auto