Kamiq: Inspirován čínskými tradicemi

Název vozu hraje důležitou roli při vytváření identity automobilu. Škoda Kamiq, kompaktní SUV české automobilky Škoda Auto, získal svůj unikátní název díky inspiraci čínskými tradicemi a kulturou. V tomto krátkém článku se podíváme na původ názvu Škoda Kamiq a jeho význam pro automobilový model.

Význam názvu Kamiq:

Název Kamiq byl vybrán pro kompaktní SUV odvozením z čínského jazyka. V čínštině je slovo "Kamiq" fonetickým přepisem znaků "Kái Mǔ", což znamená "mladší bratr" nebo "mladší příbuzný". Tento výraz symbolizuje vztah Karoqu, který je v hierarchii Škody větším modelem, a Kamiqu, který je menší variantou SUV. Název Kamiq tak vystihuje postavení vozu jako mladšího sourozence v rodině Škoda SUV.

Inspirováno čínskými tradicemi:

Automobilka Škoda Auto si vybrala název Kamiq s ohledem na důležitost čínského trhu a respektování tamních tradic a kultur. Čína je jedním z největších trhů pro automobilový průmysl a název Kamiq má přispět k přitažlivosti vozu pro čínské zákazníky. Výběrem názvu inspirovaného čínskými tradicemi se Škoda snaží vytvořit silnou identitu a spojitost s místními zvyky a hodnotami.

Název Škoda Kamiq byl vytvořen s ohledem na čínské tradice a kulturu. Výraz Kamiq, odvozený z čínštiny, symbolizuje postavení vozu jako mladšího bratra v rodině Škoda SUV. Tento výběr názvu podtrhuje důležitost čínského trhu a snahu automobilky Škoda o spojení s místními zvyky a hodnotami. Škoda Kamiq tak získává svou jedinečnou identitu a atraktivitu pro zákazníky na celém světě.

Tým Direct auto