Škoda Fabia - historie této legendy

Škoda Fabia, kompaktní automobil vyráběný českou automobilkou Škoda Auto, se stala jedním z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších modelů ve své třídě. Od svého debutu v roce 1999 se Fabia stala synonymem pro spolehlivost, komfort a kvalitu. Pojďte se s námi podívat na historii tohoto vozidla od jeho počátků po současnou generaci, která se vypracovala na moderní ikonu automobilového průmyslu.

První generace (1999-2007):

První generace vozu Škoda Fabia byla představena v roce 1999 na Pařížském autosalonu. Byla postavena na platformě Volkswagen Group A0 a byla dostupná jako hatchback, sedan a kombi. Fabia získala obrovský úspěch díky svému prostornému interiéru, solidnímu výkonu a dobrému poměru cena/výkon. Během svého životního cyklu Fabia prošla drobnými úpravami a aktualizacemi.

Druhá generace (2007-2014):

V roce 2007 byla představena druhá generace vozu Fabia, která přinesla modernější design a vylepšenou technologii. Nová Fabia získala ocenění za svůj atraktivní vzhled a prostorný interiér. Byla nabízena s širokou škálou benzínových a naftových motorů. V roce 2010 prošla Fabia faceliftem, který přinesl mírné úpravy designu a zlepšení motorů.

Třetí generace (2014-současnost):

Současná generace vozu Škoda Fabia byla představena v roce 2014 na Pařížském autosalonu. Třetí generace Fabie se vyznačuje moderním designem, větší prostorností a pokročilými technologickými prvky. Vůz je postaven na modernizované platformě Volkswagen Group MQB A0. Nová Fabia je dostupná s různými benzínovými a naftovými motory, včetně přeplňovaného tříválce. Nabízí také širokou škálu pokročilých asistenčních systémů a moderních konektivitních funkcí.

Vůz Škoda Fabia si za svou více než dvacetiletou historii získal pověst spolehlivého, prostorného a praktického automobilu. Od svého debutu se Fabia stala oblíbenou volbou mezi zákazníky po celém světě. Každá generace Fabie přinášela vylepšení a inovace, a díky tomu se vypracovala na moderní ikonu automobilového průmyslu. Věděli jsme například, že nejnovější Škoda Fabia je svými rozměry porovnatelné Škodě Octavia první generace?

Jak se dostat k té svojí za nějlepších podmínek?

Ideální cestou, jak si zlevnit pořízení nové nebo ojeté Fabie je využít možnosti výkupu stávajícího auta na protiúčet. O hodnotu současného vozu ponížíme v Direct auto cenu nově pořizované Fabie. Ať už se pro protiúčet rozhodnete či nikoliv, cesta vždy začíná výběrem té nové nebo zánovní Fabie.

Tým Direct auto