Volkswagen Polo GTI: Přehled generací a původ názvu

Volkswagen Polo GTI je ikonickým modelem ve světě kompaktních sportovních vozů. Své kořeny má v běžném modelu Volkswagen Polo, ale díky svému výkonnému motoru, sportovně laděnému podvozku a agresivnímu designu se rychle stal oblíbeným mezi milovníky rychlé jízdy. Podívejme se na historii tohoto sportovního hatchbacku a představme si jednotlivé generace tohoto vozidla.

První generace Volkswagen Polo GTI

byla představena v roce 1998. Tento model byl vybaven motorem o výkonu 1,6 litru a nabízel sportovní jízdní vlastnosti. Výrazný design, který zahrnoval agresivní nárazníky, speciální přední mřížku a boční prahy, přitahoval pozornost. Polo GTI se stalo synonymem pro kompaktní sportovní vůz s výkonem.

Druhá generace Volkswagen Polo GTI

byla uvedena na trh v roce 2005. Tento model přinesl ještě větší výkon a sportovnější vzhled. Výkonný motor s výkonem 1,8 litru a turbodmychadlem umožňoval zrychlení z 0 na 100 km/h za méně než 8 sekund. Nový design zahrnoval výraznější nárazníky, větší výfukové koncovky a specifická kola.

Třetí generace Volkswagen Polo GTI

byla uvedena v roce 2010. Tento model přinesl nové inovace a vylepšení ve výkonu a technologiích. Motor s výkonem 1,4 litru a přeplňováním turbodmychadlem nabízel vysoký výkon při snížené spotřebě paliva. Design byl modernizován s ostrými liniemi a sportovními prvky.

Čtvrtá generace Volkswagen Polo GTI

byla představena v roce 2017. Tento model získal ještě více výkonu a sportovních vlastností. Motor s výkonem 2,0 litru a turbodmychadlem poskytoval impresivní výkon a zrychlení. Design byl opět přepracován, přičemž se zdůraznily dynamické linie, sportovní nárazníky a exkluzivní prvky.

Při pohledu na historii vozidla Volkswagen Polo GTI je zajímavé zmínit, jak vznikl název "GTI". Zkratka "GTI" znamená "Gran Turismo Injection" (případně Grand Touring Injection) a pochází z italského termínu "Gran Turismo Iniezione". Původně byl tento termín používán pro sportovní vozy, které kombinovaly výkon a pohodlí pro dlouhé cestování.

Volkswagen si tento název převzal a použil ho poprvé v roce 1976 pro legendární model Golf GTI. Od té doby se název GTI stal symbolem sportovních vozů značky Volkswagen, které nabízejí vysoký výkon, agilní jízdní vlastnosti a ikonický design.

V současnosti je Volkswagen Polo GTI oblíbeným modelem mezi fanoušky kompaktních sportovních vozů. Poslední generace se vyznačuje ještě větším výkonem, pokročilými technologiemi a moderním designem. Polo GTI si udržuje svou pozici na trhu jako skvělá volba pro ty, kteří hledají kompaktní vůz s vysokým výkonem a sportovním duchem.

U Direct auto si můžete vybrat "to svoje pravé GTI" za skvělých podmínek nové i ojeté v perfektním stavu.

Tým Direct auto